Room Escape Warszawa ®

Real life escape game zwana popularnie w Polsce jako gra Room Escape, wymaga od grupy uczestników analitycznego i krytycznego myślenia, szybkiego kojarzenia faktów oraz kreatywności i spostrzegawczości. Zadaniem zespołu jest wydostanie się z zamkniętego pokoju w określonym czasie. Gra bazuje na rozwiązywaniu zadań logicznych i zręcznościowych, które mają na celu doprowadzić do wydostania się z pułapki – zamkniętego pokoju. Co najważniejsze jest to rozrywka, która dzieje się w świecie realnym, bez potrzeby kreowania wirtualnej rzeczywistości.
Idea zabawy Room Escape została przeniesiona prosto ze świata gier komputerowych do tzw. „realu”. I jest bardzo popularna – głównie w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Chinach, a ostatnio podbija Europę. Pierwsza gra real life escape room odbyła się w Dolinie Krzemowej w USA. Stworzyła ją grupa programistów w 2006 roku, a scenariusz zabawy oparła na kanwie powieści kryminalnych Agathy Christie. Ale dopiero w Azji pokoje ucieczki rozwinęły się na ogromną skalę. Tego typu gry można spotkać w Chinach, Japonii i Singapurze, a wizyta w roomie staje się punktem „must” w planach turystów. Na portalu TripAdvisor powstała nawet oddzielna kategoria dla zabaw EscapeRoom, gdzie można przeczytać opinie internautów na temat jakość usług oferowanych przez tego typu firmy na całym świecie.
Bez ograniczeń wiekowych, bez bariery językowej

Dobra zabawa Room Escape powinna być zaprojektowana tak, aby wszelkie odpowiedzi można było znaleźć w środku pokoju zagadek, w którym toczy się gra. Nie wymaga to szczególnej wiedzy. Ci którzy ją posiadają, mogą jedynie zyskać na czasie. Trzeba być po prostu spostrzegawczym i kreatywnie kojarzyć fakty. Przebieg zabawy jest na bieżąco monitorowany przez kamery. W grze mogą uczestniczyć już dzieci od 10. roku życia i dorośli bez limitu wieku.

Ewentualne wskazówki i pomoc wyświetlane są na ekranie monitora, gdzie w przypadku trudności stopniowo pojawiają się podpowiedzi, mające nakierować uczestników gry tak, aby sami doszli do ostatecznego rozwiązania. To pozwala nie ingerować w grę i nie przeszkadzać uczestnikom podczas zabawy wchodzeniem do pokoju. Zagadki powinny być tak skonstruowane, aby nie wymagały od uczestników znajomości żadnego konkretnego języka, bazowały na wiedzy ogólnej i były uniwersalne.

Zabawa odbywa się pod dużą presją czasu, ale jej celem jest przede wszystkim radość i satysfakcja z rozwiązywania kolejnych łamigłówek. Zamknięcie w pomieszczeniu i odcięcie od świata zewnętrznego jest dodatkowym aspektem sprawiającym, że zabawa jest jeszcze atrakcyjniejsza. Podczas gry Room Escape nie można mieć przy sobie żadnych osobistych rzeczy, portfela, kluczy czy telefonu komórkowego. Wszystko czego potrzebują uczestnicy znajduje się wewnątrz specjalnie zaaranżowanych i zaprojektowanych pomieszczeń. Przez 60 minut uczestnicy są zdani tylko na siebie, pracują w zespole, szukają rozwiązań, rozwijają kreatywność i przede wszystkim świetnie się bawią! To wycinek rzeczywistości, do której problemy życia codziennego nie mają dostępu.

REZERWACJA
Przyszłość gier real-life escape game

W Europie branża real-life room escape games funkcjonuje od 2010 roku. Pokoi zagadek jest wiele, niemniej nie wszystkie oferują to czego poszukujemy. W Chinach i w większej części Europy przeważają lokale profesjonalne, stworzone i urządzone tylko i wyłącznie z myślą o tej zabawie. Jednak na fali popularności zabawy, otwierają się także lokale amatorskie w wynajmowanych mieszkaniach, które niewątpliwie nie pozwalają doświadczyć czym naprawdę jest ta zabawa i jaki kryje w sobie potencjał. Trudno przewidzieć, w jakim kierunku wyewoluuje branża, ale miłośnicy gier Room Escape stają się coraz bardziej wymagający i świadomi. W Chinach, gdzie historia tej branży ma głębsze korzenie, na zabawę RoomEscape adaptuje się całe opuszczone budynki, a zabawa trwa o wiele dłużej i pozwala na stworzenie wielu drużyn, które wspólnie szukają rozwiązania finałowej zagadki.

Dlaczego Room Escape Warszawa®

Konstrukcja każdego z naszych dwóch lokali trwała blisko rok. Ciężko nazwać przygodę w Room Escape Warszawa® ucieczką z pokoju, gdyż każda zabawa to około 50 m2 pomieszczeń, a nie jeden pokój. Każda ściana, detal, rozmieszczenie kabli, kamer zostało bardzo dokładnie zaplanowane. Przed każdą zabawą grupy oglądają filmy wprowadzające je w scenariusz i klimat zabawy. Zagadki przygotowywaliśmy bardzo długo, aby były jasne i czytelne, ale też zaskakujące. Do ich rozwiązywania nie jest konieczna znajomość języka polskiego, co w połączeniu z faktem, iż cała ekipa Room Escape włada biegle językiem angielskim, sprawia, iż często jesteśmy ważnym punktem na mapie Warszawy dla obcokrajowców odkrywających uroki stolicy. Jesteśmy numerem jeden w rankingu Trip Advisor. Jednak co najważniejsze docenili nas profesjonaliści, nominując naszą usługę do nagrody DOBRY WZÓR 2015.

Nasze przygody w Room Escapes wykorzystują wiele efektów specjalnych takich jak np.:
  • światła,
  • dźwięki,
  • skrytki,
  • zakamarki,
  • nietuzinkowe gadżety i dekoracje.
Staraliśmy się stworzyć miejsce, z którego ludzie będą wychodzić z uśmiechem i satysfakcją, zrelaksowani, rozluźnieni i pełni pozytywnych emocji. Zarówno lokalizację w centrum (Warszawa, ul. Śniadeckich) jak i na Pradze (Warszawa, ul. Inżynierska 1) udało się nam utrzymać klimat niezwykłości i przygody. Serdecznie zapraszamy!