FAQ Escape Room

1Czym tak naprawdę jest ESCAPE ROOM?
W skrócie można powiedzieć, że ESCAPE ROOM WARSZAWA to „realna gra akcji” stworzona dla grup, polegająca na ucieczce z połączonych ze sobą pomieszczeń w określonym czasie. Aby tego dokonać, należy współpracować, szukać kreatywnych rozwiązań, wykazać się sprytem, cierpliwością i logicznym myśleniem.. Pokoje podzielone są zazwyczaj na 3 pomieszczenia – większość grup dochodzi do ostatniego pomieszczenia, ale tylko 1/3 kończy grę szczęśliwym finałem – czyli „ucieczką z pokoju”.
2Ile trwa gra?
Gra – ucieczka z pokoju – trwa maksymalnie 60 minut. Poprzedzona jest wprowadzeniem i wytłumaczeniem reguł oraz opisem zadania, pod koniec robimy pamiątkowe zdjęcie. W sumie należy zarezerwować sobie około 1,5 godziny.
3Mam grę umówiona na godzinę 15. O której powinienem przyjść?
Na godzinę 15 :) Zarezerwowaliśmy w naszym grafiku czas na wszystkie sprawy organizacyjne.
4Z ilu osób składa się drużyna?
Drużyny biorące udział w zabawie mogą mieć od 2 do 5 uczestników. Najlepsza zabawa jest jednak w grupie 3-4 osobowej – dwie osoby mogą mieć problemy z rozwiązaniem niektórych zagadek, a w 5 osób robi się trochę tłoczno.
5Zmieniła się liczba zawodników w mojej grupie. Co robić?
Tak długo, jak nie przekroczycie maksymalnej liczby osób, wszystko jest w porządku. Płaci się od grupy i liczby wynajętych pokoi, a nie od osoby!
6Czy mogę zagrać sam?
Niestety, nie jest to możliwe. W każdym pokoju umieszczone są zadania i zagadki które wymagają współpracy przynajmniej dwóch osób i rozwiązanie ich samemu jest niewykonalne.
7Czy liczba osób w drużynie może być większa niż 5?
Niestety nie, liczba uczestników nie może przekraczać 5.
8Jakie języki są dostępne w grze w ESCAPE ROOM?
Informacje na temat gier oraz wprowadzenia przygotowane są w języku polskim i angielskim. Same gry nie wymagają znajomości żadnego języka – stawiamy na intuicję i wiedzę ogólną nie wymagającą znajomości języka!
9Gdzie można rezerwować pokoje?
Najlepiej zarezerwować je na naszej stronie internetowej (buton REZERWUJ). Preferujemy rezerwacje internetowe, dzięki którym możemy wysłać maila kontaktowego i odpowiednio przygotować dla Was pokój. Można też do nas zadzwonić , dowiedzieć się więcej i telefonicznie zarezerwować grę.
10Czy można przyjść zagrać bez wcześniejszej rezerwacji?
Można, ale wiąże się to z ryzykiem, że żaden z pokoi nie będzie wolny i trzeba będzie długo czekać lub też zarezerwować pokój na inny dzień. Dlatego radzimy rezerwować gry wcześniej online lub telefonicznie.
11W jakiej walucie można płacić?
W złotówkach i euro – zawsze jesteśmy przygotowani na przyjęcie obcokrajowców, jednak reszta zostanie wydana w PLN!
12Jak można płacić?
Tylko gotówką. Bankomat Euronet jest dostępny na skrzyżowaniu przy wejściu do Metro Politechnika.
13Czy sprzedajecie karty upominkowe i vouchery?
Oczywiście! Jeśli chcesz sprawić komuś prezent i wręczyć Voucher na grę w ROOM ESCAPE WARSZAWA, jest to jak najbardziej możliwe! Voucher ważny jest 3 miesiące od daty wystawienia!
14Czy ROOM ESCAPE WARSZAWA można zarezerwować na specjalne okazje? Jeśli tak, to na jakie?
Nasza zabawa może być częścią przyjęcia urodzinowego, wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego lub treningu integracyjnego dla firm. Z miłą chęcią zobaczymy u nas klasy gimnazjalne i licealne, grupy studentów czy całe rodziny. Wychodzimy z założenia, iż wszystko da się przygotować, należy tylko omówić szczegóły!
15Jak powinienem się ubrać?
Jak najwygodniej. Lepiej przyjść w dresie niż w garniturze :) Nasze pokoje są utrzymane w odpowiednim klimacie, są czyste i nie będzie powodów, aby się w nich ubrudzić.
16CENNIK:
  • 150 zł za pokój od poniedziałku do piątku do godz. 15:00
  • 180 zł za pokój od poniedziałku do piątku od 15:00 oraz w sobotę i niedzielę.